Usługi Pogrzebowe A. i R. Rucińscy S.C

Dodaj |

O Firmie

Firma Usługi Pogrzebowe Andrzej i Ryszard Rucińscy istnieje od 1991 r., jest firmą rodzinną i oferuje kompleksową obsługę pogrzebów. Zapewnia szeroki wybór trumien i urn, wiązanki i wieńce własnej produkcji, dysponuje własną chłodnią i specjalistycznym transportem. Na miejscu posiada wystawę trumien oraz kaplicę przedpogrzebową.

Specjalizujemy się w obsłudze pogrzebów na terenie Konstancina i okolic, realizujemy także wiele zleceń z terenu Warszawy oraz całego kraju. Swoją ofertę kierujmy zarówno do osób fizycznych, jak i instytucji państwowych, samorządowych, domów opieki społecznej oraz związków i stowarzyszeń kombatanckich. Dla wygody naszych klientów działamy 24 godziny na dobę.

Dbając o ciągłe podnoszenie jakości oferowanych przez naszą firmę usług, w sierpniu 2010 zakupiliśmy nowy karawan renomowanej włoskiej firmy PILATO. Samochód został zbudowany na bazie Mercedesa 212.

Zapraszamy.

 

Oferta

TRUMNY

W sprzedaży posiadamy wiele modeli trumien. Dostępne są zarówno wzory tradycyjnie polskie, jak również włoskie i francuskie w różnych wielkościach i kolorach. Macie Państwo możliwość wyboru trumny, dowolnie wybranej z naszego katalogu ze zdjęciami, a także bezpośrednio w biurze firmy, gdzie posiadamy bogatą ekspozycję.

Ceny trumien zaczynają się już od 500 zł. Zróżnicowane są w zależności od rodzaju drzewa, modelu i wzoru. Nasz asortyment zadowoli zarówno bardzo wymagających Klientów, jak i tych dla których główne znaczenie mają koszty.

 

URNY

W ciągłej sprzedaży posiadamy wiele różnych typów i wzorów urn. Oferujemy Państwu szeroką gamę urn metalowych, ceramicznych, szklanych, drewnianych, a także granitowych i porcelanowych. Wyboru możecie Państwo dokonać, korzystając z naszego bogato ilustrowanego katalogu dostępnego w naszym biurze. Ceny urn są zróżnicowane w zależności od modelu oraz wzoru i zaczynają się już od 200 zł netto.

 

KWIATY

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy ogromny wybór kompozycji kwiatowych własnej produkcji, zarówno żywych, jak i sztucznych. Oferujemy możliwość wyboru jednego z wzorów gotowych, wg naszego katalogu, jak również przygotowanych specjalnie na indywidualnie życzenie Klienta.

 

TRANSPORT

Oferujemy swoim klientom pełny zakres usług związanych z przewozem zmarłych na terenie całego kraju. Dzięki nowoczesnym autokarawanom marki Mercedes, świadczymy usługi przewozowe na najwyższym poziomie. Nasze pojazdy przystosowane są do transportu trumien, przewozu zwłok oraz do uczestnictwa w orszaku żałobnym.

 

KREMACJA

Proces spopielania zwłok zmarłych ma długą tradycje w historii ludzkości. Kremacja z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Dokonywana jest z zachowaniem wszelkich norm etycznych. Kościół Rzymskokatolicki zaakceptował spopielanie jako obrzęd pogrzebowy w 1983 roku. Kodeks Prawa Kanonicznego w kanonie 1176 par. 3 mówi: “Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”. Po dokonaniu spopielenia, powstałe prochy zmarłego umieszczane są w urnie.

Rezerwacji terminu kremacji możemy dokonać po otrzymaniu od Rodziny zmarłego aktu zgonu, karty zgonu i wypełnieniu zezwolenia na wykonanie kremacji.

 

EKSHUMACJA

Ekshumacje wykonuje się w terminie od 15. października do 15. kwietnia.

Pierwszy krok to uzyskanie zapewnienia od zarządu cmentarza na który będą przenoszone szczątki, dotyczące istnienia miejsca i prawa do pochowania.

Sanepid (właściwy dla cmentarza, z którego ekshumowane jest ciało) musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie ekshumacji. Jeżeli od daty pochowania nie upłynęło 20 lat sanepid może wyznaczyć swojego przedstawiciela i informuje o możliwym terminie jego obecności podczas ekshumacji.

Zgodę z cmentarza, na którym będą pochowane szczątki oraz zgodę z sanepidu dostarczamy do zarządu cmentarza z którego zabieramy osobę ekshumowaną. Zarząd cmentarza wyznacza termin ekshumacji oraz informuje o konieczności odbioru karty zgonu.

O terminie dostarczenia szczątków informujemy zarząd cmentarza , na który będą one przenoszone. Do transportu szczątków niezbędne są : worek ekshumacyjny, skrzynka ekshumacyjna lub trumna.

Po odbiorze karty zgonu należy dostarczyć ją do zarządu cmentarza na którym będą pochowane przenoszone szczątki.

 

Galeria

 
 


Copyright © 2022 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u