Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Dodaj |

O wydawnictwie

Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest jednostką organizacyjną podległą Rektorowi Uniwersytetu Ekonomicznego, a bezpośredni nadzór nad jego działalnością został powierzony Prorektorowi ds. Nauki. Wydawnictwo istnieje na Uczelni od 1955 r., przy czym w miarę rozwoju Uczelni zmieniała się jego forma organizacyjna. Początkowo był to referat, następnie Sekcja Wydawnictw Uczelnianych, Wydawnictwo Uczelniane, Dział Wydawnictw, a od maja 2008 r. Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Wydawnictwo jest członkiem Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, skupiającego wydawnictwa uczelniane z całej Polski. Uczestniczy w wystawach polskiej książki naukowej organizowanych przez Stowarzyszenie. Dotychczas takie wystawy odbyły się: w Londynie, Rzymie, Sztokholmie, Wilnie, Pradze, Kijowie, Lublinie, Dniepropietrowsku, Petersburgu. Wśród innych działań promocyjnych należy wymienić udział w targach: Wrocławskich Targach Książki Naukowej, Krajowych Targach Książki Akademickiej „Atena”, Targach Książki w Krakowie, kiermaszu książek w SGH. Wysoki poziom merytoryczny i edytorski naszych wydawnictw znalazł odzwierciedlenie w licznych nagrodach ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Zakres działalności

Zakres działalności Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego obejmuje:

– publikowanie, upowszechnianie i popularyzowanie dorobku naukowo-badawczego i intelektualnego pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,

– publikowanie podręczników i skryptów adresowanych przede wszystkim do studentów uczelni ekonomicznych,

– promowanie publikacji Wydawnictwa (uczestnictwo w targach książek, wydawanie katalogu, inicjowanie spotkań z autorami wydawanych książek itp.).

 

Czasopisma naukowe

  didactics_of_mathematics_7.jpg 
  pn_194_ekonometria_31_ang_internet.jpg 
  pn_197_ekonomia_1(13).jpg 
  pn_187_informatyka_ekonomiczna_20.jpg 
  mathematical_economics_6(13).jpg 
  pn_204_nauki_inzynierskie.jpg 
  pn_184_bogacka_nauki_o_finansach_6.jpg 
  pn_63_nauki_o_zarzadzaniu.jpg 
  pn_209_nauki_spoleczne_1(3).jpg 
  Seria: Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu 
  laski_przeglad_2010.jpg

 

Sklep internetowy

Sklep internetowy Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prowadzi wysyłkową sprzedaż publikacji.

Nasza oferta jest bardzo bogata. Klientom zapewniamy szeroki wybór publikacji z zakresu ekonomii, finansów i bankowości, zarządzania, marketingu, rachunkowości oraz nauk społecznych i wielu innych dziedzin.

Sklep internetowy >>KLIK<<

 
 

 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u