Zakład Inżynierii Kolejowej Leśkiewicz, Kosmala Spółka Jawna

Dodaj |

O FIRMIE

Zakład Inżynierii Kolejowej działalność operacyjną prowadzi w branży usług transportu kolejowego – obsługa transportowo – spedycyjna krajowego obrotu towarowego droga kolejową oraz usług budowlano – remontowych infrastruktury kolejowej.

Nasza historia rozpoczyna się w 1986 roku, gdy została powołana do życia spółka pod nazwą Zakład Remontu Bocznic Kolejowych. Założycielami i pozostającymi do chwili obecnej wspólnikami w równych udziałach są Marek Leśkiewicz i Ryszard Kosmala. W pierwszych latach spółka działała na rynku usług budowlano-remontowych specjalizując się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej.

W latach 1990-1997 następowało stopniowe rozszerzanie profilu działalności remontowo-budowlanej, któremu towarzyszyły stale rosnące oczekiwania naszych klientów. Nie pozostając biernym w odpowiedzi spółka w 1998 roku do wachlarza oferowanych usług wprowadziła nowy rodzaj usługi z zakresu spedycji i transportu kolejowego. Jednocześnie zmieniono nazwę firmy na “Zakład Inżynierii Kolejowej S.C.”. Trzy lata później dokonano przekształcenia spółki w spółkę jawną. Był to ważny okres dla naszej działalności, rozpoczęliśmy świadczenie usług o dwóch różnych profilach i zaczęliśmy budowę własnej siedziby przy ulicy Retmańskiej w Sandomierzu. Do nowej siedziby wprowadziliśmy się w 2000 roku.

Jednym z priorytetów naszych działań jest jakość oferowanych usług. Wyrazem tego było w 1999 roku opracowanie i wdrożenie sytemu zarządzania jakością, który zaczął funkcjonować we wrześniu 1999 roku,

a certyfikat jakości według normy ISO 90002:1994 został nadany w 2000 r. przez Det Norske Veritas.

W grudniu 2003 roku został przeprowadzony pomyślnie transfer systemu zarządzania jakością na nową normę ISO 9001:2000. System ten stale doskonalimy i utrzymujemy.

Ważnym wydarzeniem w działalności naszego przedsiębiorstwa było uzyskanie koncesji na wykonywanie przewozów kolejowych nadanej przez Ministra infrastruktury RP. Na rynku operatorów samodzielnie wykonujących przewozy kolejowe funkcjonujemy od grudnia 2002 roku. Pierwszy nasz pociąg ruszył w trasę

w dniu 15 stycznia 2003 roku w relacji Sandomierz – Skarżysko Kamienna – Sandomierz. Obecnie przewozy kolejowe wykonujemy w oparciu o licencję Nr WPR/026/2004 wydanej przez Urząd Transportu Kolejowego

w Warszawie.

Aby zapewnić naszym klientom wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz odpowiedni standard techniczny budowanych czy remontowanych obiektów nasz personel legitymuje się kwalifikacjami i uprawnieniami wymaganymi przez przepisy prawa. Nasze zlecenia wykonujemy solidnie i kompleksowo gwarantując serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

ZARZĄD

Marek Leśkiewicz – właściciel, udział 50%,

Prezes Zarządu, Dyrektor Zakładu

 

Ryszard Kosmala – właściciel, udział 50%,

V-ce Prezes Zarządu, Dyrektor Obrotu Budowlanego

 

OFERTA

Kompetencje i oferta adresowane są do klientów zainteresowanych wysoką jakością usług. Zakres oferty jest wynikiem analizy potrzeb klientów oraz strategii naszego rozwoju w kierunkach zgodnych z oczekiwaniami jakie dyktuje nam rynek. Jakość, kwalifikacje i doświadczenie pozwalają nam sprostać najbardziej wymagającym potrzebom. Dlatego oferowane przez nas usługi charakteryzuje wysoki poziom techniczny i bezpieczeństwo. Jednocześnie dbamy o konkurencyjność cenową naszych ofert.

 

Dostosowując produkty w swej działalności usługowej do wymagań rynku transportowego oferujemy:

licencjonowany transport kolejowy na bocznicach i torach PKP,

obsługę wewnętrznego transportu kolejowego na bocznicach,

obsługę spedycyjną przesyłek kolejowych,

organizację i zarządzanie wydziałami transportu kolejowego z utrzymaniem infrastruktury kolejowej

 

W zakresie usług budowlanych oferujemy:

budowę i naprawy dróg kolejowych,

roboty remontowe w zakresie linii, stacji i mostów kolejowych,

budowę i remonty podtorzy suwnic,

roboty ziemne,

roboty antykorozyjne,

prace projektowe budownictwa przemysłowego i komunikacyjnego,

remonty mechanizmów wag elektrycznych, mechanicznych,

kolejowych i samochodowych wraz z ich legalizacją,

kosztorysowanie robót torowych i budowlanych

 

Nasza oferta budowlana ma charakter kompleksowy obejmujący zarówno realizację jak i dostarczenie dokumentacji wraz z wymaganymi uzgodnieniami. W zależności od wymagań klientów prace budowlane prowadzimy łącznie z dostawą materiałów lub z materiałami dostarczonymi przez klienta.

 

W naszej dodatkowej ofercie znajduje się:

obsługa i serwis urządzeń dźwigowych,

obsługa związana z rozładunkami materiałów sypkich

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u