Zakład Produkcyjno – Usługowy “MET – LAK” J. Suchomski

Dodaj |

O Firmie

 

 

Witamy Państwa w serwisie internetowym firmy MET-LAK ze Skarszew, która produkje wysokiej jakości meble metalowe i regały jezdne.

 Historia, cele i sukcesy firmy

 Nasza działalność rozpoczęła się w 1989 roku. Na początku była to mała, dwuosobowa firma, która z roku na rok rozwijała się, zwiększając potencjał maszynowy i kadrowy.

 W 1991 roku siedziba firmy została przeniesiona do nowo wybudowanego zakładu w Skarszewach, a w 1997 roku zakupiono obiekty po byłym Zakładzie Usług Rolniczych, gdzie przeniesiono siedzibę wraz z produkcją.

 Firma posiada 4.500 m2 powierzchni hal i biur. Obecnie zatrudnia 81 osób (zdjęcie poniżej) w tym wykwalifikowaną kadrę produkcyjną oraz inżynierską zajmującą się projektowaniem nowych wzorów mebli opartych na sugestiach naszych klientów.

 Przedsiębiorstwo sukcesywnie podnosi standard warunków socjalnych dla pracowników. W 2005 r. oddano do użytku budynek socjalny o wysokim standardzie z natryskami, szatnią, stołówką i kuchnią.

 Priorytetem działalności firmy MET-LAK jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości wykonywanych usług poprzez zwiększanie kwalifikacji załogi oraz inwestycje w nowoczesny park maszynowy. W 1999 roku firma zaczęła stosować proszkowe powierzchnie lakiernicze oddając do eksploatacji malarnię proszkową. Następnie w latach 2002 i 2003 zakupione zostały dwie maszyny sterowane numerycznie CNC do obróbki plastycznej metali.

 Dużym sukcesem i szansą dla firmy na jeszcze lepszy rozwój było uzyskanie w 2004 roku dotacji ze środków strukturalnych Unii Europejskiej w ramach „Sektorowego Programu Operacyjnego – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” na budowę zautomatyzowanej linii malowania proszkowego, która została oddana do eksploatacji w lipcu 2005r. Jest to linia malarska zaprojektowana specjalnie na potrzeby firmy, co w znacznym stopniu pozwala zwiększyć jej wydajność oraz jakość wytwarzanych produktów. Linia malowania proszkowego składa się z: komory myjącej i suszącej, kabiny malarskiej oraz komory stapiania farby proszkowej w temperaturze 200 C.

 W ramach tego samego działania SPO-WKP w listopadzie 2005 roku firmie przyznano środki na unowocześnienie technologii produkcji wyrobów poprzez zakup najnowocześniejszych obrabiarek japońskiej firmy AMADA (zdjęcia poniżej) do formowania blach sterowanych numerycznie CNC, tj. serwoelektrycznej wykrawarki rewolwerowej oraz hydraulicznej prasy krawędziowej wraz z zewnętrznym pakietem komputerowego wspomagania pracy. W następnych latach firma planuje kolejne inwestycje modernizujące park maszynowy.

 Certyfikaty

 Od 2000 roku firma posiada certyfikat systemu jakości ISO 9001, w 2003 roku został wprowadzony system zarządzania środowiskowego ISO 14001, natomiast od 2004 roku w firmie funkcjonuje zintegrowany system zarządzania jakością i środowiskiem ISO 9001 i ISO 14001. Poza tym w 2001 roku firma uzyskała certyfikat zgodności z polskimi normami na szafy metalowe szkolne.

 Zakres działalnoś – meble metalowe

 Podstawowymi wyrobami firmy są meble metalowe: biurowe, szafy na akta i kartoteki, szafy na akta wzmocnione, meble socjalne tj. szafy odzieżowe BHP, szafy szkolne, basenowe, gospodarcze, szafy skrytkowe, meble medyczne: szafy lekarsko-laboratoryjne oraz szafy na kartoteki medyczne, meble warsztatowe i magazynowe – regały stacjonarne, stoły warsztatowe, szafy i wózki narzędziowe oraz inne wyroby z metalu: ławki, wieszaki, szafki na klucze, apteczki, krzesła i stoły.

 Ponadto od 2002 roku w ofercie firmy znajdują się regały jezdne wykorzystywane w archiwach. W ostatnim roku firma powiększyła swoją ofertę o szafy metalowe z drzwiami z płyty meblowej, które są eksportowane głównie do krajów skandynawskich.

 Meble metalowe oraz regały jezdne trafiają do biur, gabinetów, archiwów wielu firm, urzędów państwowych i jednostek samorządowych, szatni, szkół, klubów fitness, hipermarketów i wielu innych. Od kilku lat powiększa się również grono odbiorców zagranicznych w następujących krajach: Szwecji, Finlandii, Norwegii czy Danii a także w Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, Kazachstanu. Ostatnio udało się wejść firmie na wymagający rynek niemiecki.

 Swoją działalnością firma została uznana przez klientów jako rzetelny i solidny dostawca mebli metalowych, charakteryzujących się wysoką jakością, estetyką wykonania, funkcjonalnością i ergonomią. Zadowolenie klienta stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego staramy się zawsze dostosowywać nasze procesy produkcyjne, aby móc wykonać każde, nawet najbardziej wyszukane wzory i oferować meble metalowe jakie poszukują nasi odbiorcy.

 Przedstawiając naszą firmę i naszą ofertę mamy nadzieję, że zachęcimy Państwa do nawiązania z nami owocnej i długotrwałej współpracy oraz że będziemy najlepszymi realizatorami Państwa życzeń. Zapraszamy!

 

 

Oferta

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat produkowanych przez naszą firmę mebli. Nasza oferta

obejmuje następujące meble metalowe:

meble socjalne – odzieżowe (BHP), skrytkowe, szafki szkolne

meble medyczne – lekarskie, na kartoteki

meble biurowe – szafy na akta-wzmocnione, szafy na kartoteki, kontenerki wieloszufladowe pod biurka

regały metalowe – magazynowe stacjonarne, jezdne archiwalne

meble warsztatowe – stoły warsztatowe, szafki i wózki narzędziowe

szafy MIX – szafy socjalne metalowe z wykończeniem z płyty meblowej

inne wyroby – ławeczki, szafki depozytowe, stoły, krzesła i inne

 

 

Nagrody

Firma MET-LAK zdobyła szereg nagród i wyróżnień w związku z prowadzoną działnością gospodarczą i pozabiznesową:

– Tytuł „HIT 2008″ za dynamikę wzrostu eksportu szaf metalowych w 2008 r. 

– Tytuł „HIT 2007” za wybitne osiągnięcia w zakresie organizacji procesu produkcyjnego i rozwój firmy” w 2007 r. 

– I miejsce w Konkursie „Pracodawca- organizator pracy bezpiecznej” w kategorii pracodawców zatrudniających od 51 do 250 pracowników w 2006 r.

– I miejsce w konkursie Lider Laureatów Pomorskiego Konkursu „Firma z Jakością” w kategorii firm małych w 2005 roku.

– Nagroda „Panteon Polskiej Ekologii” pod patronatem Ministra Środowiska i Prezesa Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji SA w 2003 roku

– wyróżnienie w Konkursie „Pracodawca- organizator pracy bezpiecznej” w kategorii pracodawców zatrudniających od 51 do 250 pracowników w 2001 roku

– wyróżnienie w Konkursie Nagrody Pomorskiej „Gryf Gospodarczy” w 2001 roku

– I miejsce w Pomorskim Konkursie „Firma z Jakością” w branży metalowej oraz w kategorii firm dużych w 2000 roku

– wyróżnienie w Konkursie „Firma z Jakością” w 1998 roku

 

Referencje

Referencje

1. ARiMR – Opolski Oddział Regionalny  zobacz
2. Gmina Sulechów  zobacz
3. Izba Skarbowa w Opolu  zobacz
4. Miejski Urząd Pracy w Olsztynie  zobacz
5. Okręgowy Szpital Kolejowy – Katowic  zobacz
6. Podlaski Urząd Wojewódzki – Białystok  zobacz
7. Rejonowy Zarząd Infrastruktury – Bydgoszcz  zobacz
8. Sąd Okręgowy w Słupsku  zobacz
9. Starostwo Powiatowe w Kamiennej Gorze  zobacz
10. Starostwo Powiatowe w Krakowie  zobacz
11. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach  zobacz
12. Szpital Wojewódzki w Suwałkach  zobacz
13. Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim  zobacz
14. Urząd Do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców – Warszawa  zobacz
15. Urząd Kontroli Skarbowej w Zielonej Górze  zobacz
16. Urząd Miasta Torunia  zobacz
17. Urząd Skarbowy Oleśno  zobacz
18. Urząd Skarbowy Radziejów  zobacz
19. Urząd Skarbowy w Świeciu  zobacz
20. Zakład Karny – Bydgoszcz Fordon  zobacz
21. ZUS Oddział w Kielcach  zobacz
22. ZUS Oddział w Ostrowie Wielkopolskim  zobacz
23. ZUS Oddział w Rybniku  zobacz
24. ZUS Oddział w Rzeszowie  zobacz
25. ZUS Oddział w Toruniu  zobacz

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u