Zakład Wyrobów Sanitarnych “RADIMP”

Dodaj |

O Firmie

 

 

 

Historia Zakładu Wyrobów Sanitarnych „RADIMP” sięga roku 1900. Powstała wówczas w Radomiu Fabryka Wyrobów Fajansowych, która jest protoplastą dzisiejszego zakładu.

To najstarszy na ziemiach polskich zakład specjalizujący się w produkcji ceramiki sanitarnej. W okresie powojennym był to zakład państwowy a w 1996 roku przeszedł w ręce inwestora strategicznego ELBAR-Katowice. Od tego momentu rozpoczęła się gruntowna modernizacja zakładu. Zmodernizowany został proces odlewania, szkliwienia i wypalania wyrobów. W trosce o dobro środowiska zmieniono lub wybudowano szereg urządzeń ekologicznych. Wdrożono nowoczesne wzornictwo wyrobów.

W zakładzie produkowane są ceramiczne wyroby sanitarne, głównie kompakty, miski klozetowe, umywalki o różnych wymiarach i kształtach (w tym 3 serie tzw. umywalek meblowych), a także postumenty i półpostumenty.

W 2007 roku RADIMP wyprodukował przeszło 150 tys. wyrobów sanitarnych, które sprzedawane były zarówno w Polsce jak i zagranicą. Wyroby RADIMP-u cieszą się uznaniem w takich krajach jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Rosja, Ukraina, Szwecja, Norwegia, Grecja.

Przeszło 100 lat tradycji obliguje firmę do troski o jakość wyrobów i dobry wizerunek na rynku.

Za dotychczasowe osiągnięcia gospodarcze zakład RADIMP uhonorowany został szeregiem nagród i wyróżnień.

Od 2003 r. zakład stosuje system zarządzania jakością ISO 9001:2000.

 
 Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u