Bank Spółdzielczy w Łomży
Dane kontaktowe
adres: | ul. Aleja Legionów 5 |
18-400 Łomża | |
województwo: | Podlaskie |
telefon: | +48 (86) 218-33-33 |
fax: | +48 (86) 218-33-33 |
WWW
Kategoria

O Nas
Bank Spółdzielczy w Łomży należy do stabilnej finansowo i bezpiecznej grupy bankowej.
Wraz z innymi 350 bankami, zrzeszony jest w Banku BPS S.A..
Dzięki temu, a także w oparciu o bogatą historię i tradycję Bank Spółdzielczy w Łomży jest atrakcyjnym partnerem dla:
- Osób Prywatnych
- Rolników indywidualnych i Gospodarstw Rolnych
- Podmiotów gospodarczych
- Samorządów
Naszym klientom oferujemy pełną gamę produktów bankowych.
W nowocześnie wyposażonych 5 placówkach 60-osobowa załoga z niezbędnymi kwalifikacjami zawodowymi, z wykorzystaniem technik informatycznych zapewnia najwyższy poziom usług bankowych.
Państwa potrzeby są dla nas motywacją do ciągłego rozwoju i tworzenia nowych produktów.
Zasięg działania banku:
- Centrala Banku w Łomży
- Oddziały: Łomża, Miastkowo, Nowogród, Śniadowo
- Filia w Zbójnej
- Punkty Obsługi Klienta: Gać, Szczepankowo
„Polityka Informacyjna Banku Spółdzielczego w Łomży dotycząca adekwatności kapitałowej” udostępniana jest Klientom w formie papierowej w Centrali Banku w Łomży, ul. Aleja Legionów 5 w pokoju nr 15 , w godzinach 9.00-14.00 w każdy poniedziałek, środę i piątek.
Historia
Rozwój spółdzielczości w Polsce datuje się od 1861 r, kiedy to na ziemiach polskich będących pod zaborem pruskim powstało w Poznaniu.
„Towarzystwo Pożyczkowe Dla Przemysłowców Poznania”. Natomiast w Zaborze Rosyjskim założenie spółdzielni było utrudnione i dopiero po roku 1908 zaczęły one powstawać. Występowały aż cztery typy spółdzielni Oszczędnościowo – Pożyczkowych. Jedną z nich było Towarzystwo Pożyczkowo – Oszczędnościowe powstałe w 1912 roku w Łomży. Pod tą nazwą prowadziło ono działalność do1920 roku. Gdy 29 października 1920 roku uchwalona zostaje Ustawa o Spółdzielniach w nazwie pojawia się słowo „ Spółdzielczy”. Spółdzielnia w Łomży przyjmuje wtedy nazwę – Kasa Spółdzielcza w Łomży. Pod tą nazwą prowadzona była działalność do wybuchu drugiej wojny światowej. Przez cały ten okres zatrudniony był tylko jeden pracownik, ale rozmiary prowadzonej działalności świadczą o dość rozległej działalności banku, którego obroty na tamte czasy były wysokie.
Po zakończeniu wojny dość szybko, bo już 19 października 1945 nastąpiła rejestracja Spółdzielni pod nazwą Bank Spółdzielczy z odpowiedzialnością ograniczoną. Działalność gospodarcza została wznowiona dopiero po roku od chwili rejestracji. W okresie powojennym działalność była nieznaczna, lecz w miarę upływu lat ulegała zwiększeniu.
W 1950 roku Bank Spółdzielczy zostaje przekształcony w Gminną Kasę Spółdzielczą. Nazwa ta przetrwała tylko sześć lat. W 1956 roku zmieniono nazwę na Kasę Spółdzielczą. Ustawa sejmowa z 29 maja 1957 roku kolejny raz zmienia nazwę na Spółdzielnie Oszczędnościowo – Pożyczkowe (SOP). Pod tą nazwą prowadzona była działalność bankowa do 30 czerwca 1975 roku. W okresie powojennym Bank Spółdzielczy w Łomży zmieniał swój rejon obsługi, gdyż pierwotnie prowadził działalność na terenie:
Miasta Łomży i Gminy Łomża, Gminy Nowogród, Gminy Miastkowo, Gminy Piątnica.
W okresie powojennym z rejonu obsługi utworzyły się samodzielne Banki Spółdzielcze w Miastkowie, Nowogrodzie i Piątnicy.
Rozmiary działalności Banku w okresach powojennych były sterowane przez politykę rządu. W wyniku potrzeb, a także dostosowania się do rynku po latach 90- tych nastąpiły łączenia Banków Spółdzielczych i tak:
- od 1 marca 1996 roku został przyłączony Bank Spółdzielczy w Miastkowie,
- od 1 stycznia 1999 roku Bank Spółdzielczy w Nowogrodzie łącznie z Gminą Zbójna
- od 1 stycznia 1999 roku Bank Spółdzielczy w Śniadowie
Tak więc po przyłączeniach Bank Spółdzielczy w Łomży posiada trzy Oddziały powstałe na bazie przejętych Banków.