“H.Cegielski-Poznań” S.A.

Dodaj |

O Firmie

Misja

Misją H.Cegielski – Poznań S.A. jest zaspokajanie potrzeb klientów poprzez dostawy nowoczesnych, niezawodnych produktów takich jak wysokoprężne silniki dwusuwowe stosowane do napędów statków a także w elektrowniach, dmuchawy promieniowe powietrza, sprężarki tłokowe i wirnikowe oraz części zamienne do wyżej wymienionych wyrobów.

Świadczymy również usługi jak i obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną naszych wyrobów.

Do realizacji powyższego dysponujemy odpowiednimi możliwościami technicznymi oraz wykwalifikowanymi zasobami ludzkimi.

Historia

Firma H.Cegielski – Poznań S.A. należy do światowej czołówki producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu stoczniowego.

Proces rozwoju firmy przebiegał etapowo i rozpoczął się w roku 1846. Założycielem firmy był Hipolit Cegielski. Początki funkcjonowania to produkcja maszyn i narzędzi rolniczych oraz urządzeń dla przemysłu rolno-spożywczego.

Kolejny etap przypadł na okres po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Wtedy to rozpoczęto produkcję taboru kolejowego. Tuż przed II wojną światową wybudowano w Rzeszowie oddział firmy produkujący obrabiarki i sprzęt artyleryjski, a podczas wojny firmę przejął niemiecki koncern DWM.

Trwająca do dziś era silnikowa została zapoczątkowana w latach 50 XX w. Wtedy to zakupiono licencje na budowę silników okrętowych od szwajcarskiej firmy Sulzer Brothers Ltd. (dzisiejsza Wartsila Switzerland Ltd.) i duńskiej Burmeister & Wain (dziś MAN Diesel A/S).

Lata 90 XX w. to okres zmian strukturalnych w HCP. Z firmy zostało wydzielonych 10 spółek zależnych. W tym samym okresie firmia otrzymała Certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001), Środowiskiem (ISO 14001) oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (PN-N 18001, OHSAS 18001).

 

Grupa Kapitałowa HCP

Grupa kapitałowa HCP składa się ze spółki wiodącej H. Cegielski – Poznań S.A. oraz dziewięciu następujących spółek zależnych:

H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o.

H. Cegielski – Energocentrum Sp. z o.o.

H. Cegielski – Logocentrum Sp. z o.o.

H. Cegielski – Service Sp. z o.o.

H. Cegielski – Centrum Badawczo – Rozwojowe Sp. z o.o.

Infocentrum Sp. z o.o.

We wszystkich spółkach zależnych HCP S.A. posiada 100% udziałów.

 
 


Copyright © 2021 katalogprzedsiebiorstw.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Agencja interaktywna LTB.pl
Dołącz do nas na Facebook'u